Uczniowie LO w Obornikach

na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie

W dniach 15 – 18 września 2018 r. w ramach projektu promującego poznawanie innych kultur i języków, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach wraz z rówieśnikami z niemieckiego Lüchow udali się na Ukrainę.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie – Dyrektor LO Agnieszka Katarzyna Balcerowiak i Adam Krasicki oraz Alexander Haase-Muhlner, nauczyciel WOS-u w szkole w Lüchow. Jednym z punktów wyjazdu była wizyta we Lwowie. Wspólnie z gimnazjalistami ze szkoły w ukraińskim Kowel, uczestnicy wyjazdu odwiedzili Cmentarz Łyczakowski gdzie w grobowcu rodzinnym pochowany jest Antoni Małecki.

5 października 2018 r. w bibliotece odbył się wykład z okazji 105. rocznicy śmierci Antoniego Małeckiego. Prelekcję zatytułowaną „Bene meritus – rzecz o Antonim Małeckim” wygłosili Zbigniew Adamczewski i Henryk Brodniewicz. Obecni na wykładzie uczniowie obornickiego liceum podzielili się ze słuchaczami wrażeniami ze wspomnianego wyjazdu do Lwowa. Opiekunowie uczniów – dyrektor Agnieszka Balcerowiak i Adam Krasicki przekazali bibliotece pamiątkowy kolaż ze zdjęć dokumentujących tę ważną i symboliczną wizytę.